Tajomné legendy Tatier

Legenda o Gerlachovskom štíte

Legenda hovorí o princezne, ktorá bola unesená zámorským kniežaťom. Pri pokuse o útek spadla do priepasti a jej slzy sa premenili na vodopád, ktorý dodnes padá z Gerlachu.
 

Tatranský drak, strážca hôr

Podľa legendy sa v hlbokých tatranských dolinách ukrýva drak, ktorý stráži poklady a chráni prírodu pred zlom. Tento legendárny tvor je spojený s divokou a tajomnou stránkou Tatier. Verí sa, že drak prichádza na povrch iba vtedy, keď sú pohoria ohrozené. 
 

Boj o Zelené pleso

Jedna z najrozšírenejších legiend hovorí, že kedysi nastal boj medzi veľkým orlom a obrovským hadom o Zelené pleso. Tento príbeh hovorí o sile prírody a večnom súboji dobra a zla. Podľa legendy, stopy tohto súboja vidieť na skalách okolo jazera.
 

Zakliata dolina Kôprovského štítu

Kôprovský štít je jedným z významných vrcholov v Tatrách. Legenda hovorí, že v jeho okolí sa nachádza zakliata dolina, kde sa zvuky a čas menia. Tí, ktorí sa do nej dostanú, sa môžu stratiť alebo sa vrátiť s neobyčajnými schopnosťami.

Tajomstvo Bielych plies

Ide o skupinu plies v Tatrách, kde sa podľa legendy v hladine nachádza hádanka a mocná bytosť, ktorá stráži vchod do podzemného kráľovstva. Tí, ktorí dokážu rozlúštiť hádanku, získajú prístup k nekonečnej múdrosti a bohatstvu. 
 
Tatry skrývajú množstvo fascinujúcich príbehov, ale aj zaujímavých a krásnych miest. V našich hoteloch sa nemusíte báť drakov ani kúzelných bytostí. Naopak, užívate si skutočný tatranský relax a zvýhodnené ceny vďaka MYAPLEND.