Tatranská rozprávka

Kde bolo, tam bolo, boli raz jedny letné prázdniny, čas dovoleniek a oddychu. Rodina Krátkych sa rozhodla stráviť dovolenku v Tatrách. Obaja rodičia slovenské veľhory od malička milovali a túto lásku sa snažili preniesť aj na deti. Jonáš s Alžbetkou sa trochu obávali, predsa len, Tatry nie sú more, ale po prvom dni sa ich obavy rozplynuli. 
 
Hneď v prvý deň po ubytovaní, sa vybrali na prehliadku do digitálnej galérie. Výnimočne pôsobivé efekty, virtuálna realita, hra s tieňmi, ba dokonca hologram, aké ponúka Poliankovo, nenájdete len tak hocikde. Deti boli nadšené! Na druhý deň ráno sa vybrali na Hrebienok. Po túre, ktorá bola dovolenkovým cieľom rodičov, došlo aj na odmenu pre deti počul o Kvantáriu, spolužiaci sa o ňom rozprávali s veľkým nadšením, nuž nadišiel čas na vlastnej koži si overiť, či je to naozaj taká zábava, ako hovorili. Osem miestností, laser show, kreslenie svetlom a prehliadka podaná jednoducho a zrozumiteľne, to bol rozhodne dobrý nápad! Na tretí deň pršalo. Čoby pršalo, lialo ako z krhly. Ostať na izbe celý deň sa rodinke zdalo ako trest. Skákanú či karty si mohli zahrať aj doma, a keďže u Krátkych je pravidlom, že počas dovolenky sú mobily pasé, museli rýchlo niečo vymyslieť. Keď si nemohli užiť Tatry zvonku, rozhodli sa pre Tatry vnútri a napriek hmle a dažďu si vychutnali jedinečné výhľady na veľkoplošných projekciách aj prostredníctvom virtuálnej reality. Popoludnie strávili v Dobrej Hračke, kde si Jonáš s Alžbetkou mohli vyskúšať rôzne povolania a interaktívne hry a spoznali nových kamarátov. Dážď celý čas bubnoval do okien, no nikomu to už neprekážalo.  

Ďalší deň opäť vyšlo slnko a na prechádzke po okolí stretli Vierku, Alžbetkinu kamarátku zo škôlky, ktorá tu tiež bola s rodičmi na dovolenke. Keďže boli ubytovaní neďaleko, dohodli sa, že najbližšie dva dni strávia spoločne. Vierka mala dvoch bratov, trochu starších od Jonáša, tak sa aspoň zabavia a Jonáš nebude stále do Alžbetky zapárať. Deťom sa túra k vodopádu Skok zdala nekonečná, no večer, keď si už nôžky od chôdze oddýchli, museli uznať, že vodopád bol nádherný a vlastne ich nohy až tak nebolia. Rodičia sa zhodli, že pre deti je „Už tam budeme?“ a „Nevládzem!“ zrejme hnacím motorom na každej turistike. V múzeu šliapacích autíčok Pedal Planet pri obzeraní viac než 120 exponátov sa totiž nezdalo, že by boli chlapci unavení. Ich radosť museli počuť až v Košiciach. Boli tam autíčka menšie, väčšie, drevené, modré aj červené, autíčka formuly F1 aj modely značiek Porsche, Mercedes či Jaguar. 

Na ďalší deň všetkých uchvátili optické ilúzie a triky. Museli zapojiť všetky svoje zmysly, aby pochopili, že zrak nás občas môže aj klamať. Tricklandia očarila všetkých bez ohľadu na vek. V predposledný dovolenkový deň sa naša rodinka presunula do ďalekej histórie. Vďaka Dinoparku Tatry zistili, že skutočná veľkosť Velociraptora bola rovnaká ako veľkosť moriaka, ktorého starkí chovajú na dvore. Tyranosaurus, schopný na jeden hryz odtrhnúť aj 200 kg mäsa, pterosaury a ďalšie druhy dinosaurov spolu pod jednou strechou deťom vyrazili dych. Záver dovolenky si celá partia užila vo Veveričom lanovom parku na Štrbskom plese, kde sa opäť zabavili dospelí aj deti. Cestou domov si naša rodinka dopriala posledné dobrodružstvo, takú čerešničku na torte, a zastavili sa v obľúbenom Aquacity Poprad.  

Doma deti zhodnotili, že Slovensko je naozaj veľmi krásne. Stačí trochu „gúgliť“ alebo sa opýtať kamarátov, v Tatrách je za každého počasia príležitostí na relax aj zábavu neúrekom. Ak by ste si chceli užiť dovolenku ako rodinka Krátkych, zaregistrujte sa do vernostného systém MYAPLEND a uplatnite si zľavy až do 20% na vybrané atrakcie v rozprávkovom príbehu.