flag

Aktuality

/

Máte radšej plesá alebo výstup k chatám?

Spoznajte Tatry s nami

Máte radšej plesá alebo výstup k chatám?

Turistické trasy pre malých aj veľkých 

Máte radšej plesá alebo výstup k chatám?

Štrbské Pleso 
Ak ste ešte len v úvode vašej dovolenky a netrúfate si hneď na Končistú, môžete zvoliť jednoduchšie trasy. V prípade, že ste rodina s deťmi, začnite okruhom okolo Štrbského plesa. Na prvý pohľad príliš nenáročná a nudná prechádzka? Poobzerajte sa lepšie. Nohy sa možno veľmi neunavia, o to viac si však môžete vychutnávať pohľad na okolie. Na rozbeh dobré, čo poviete? 

Poďme trochu pridať a vyberme sa spolu na Popradské pleso. Túra po asfaltke je vhodná pre všetkých, aj čiperných seniorov, aj rodiny s deťmi v kočiari, alebo pre aktívnych cyklistov na bicykli. So zľavou MYAPLEND si viete zapožičať e-bike na Štrbskom Plese od ABL.SK. Nezabudnite sa rozhliadať po okolí, počas slnečných dní na skalách zbadáte pohyblivé tvory a nemusia to byť práve zvieratá. Okolité vrchy totiž lákajú aj horolezcov. 

 

Tatranská Lomnica 
Medzi Jastrabou vežou a Malým Kežmarským štítom sa nachádza Zelené pleso. Náročnejšia a dlhšia túra ako predchádzajúce, ktorú si zamilujete. Hovorí sa, že zelené škvrny na dne plesa vytvoril drahokam, ktorý tam padol z Jastrabej veže. 


Starý Smokovec 
Ak ste si už do sýtosti zaplesali a žiada sa vám niečo náročnejšie, vyberte sa zo Starého Smokovca cez Hrebienok na Zbojnícku chatu. Pokiaľ chcete sily šetriť, na Hrebienok sa vyvezte lanovkou, ak ale chcete svojmu telu dopriať ozajstný zážitok, „vybehnite“ si to po vlastných. Na takúto turistiku sa nezabudnite poriadne pripraviť, vezmite si dostatočné množstvo tekutín, jedla a pri balení myslite aj na premenlivosť tatranského počasia. 

Nech už zvolíte akúkoľvek náročnosť vašej turistiky, tešíme sa, že ste sa rozhodli oddýchnuť si v Tatrách spolu s nami, a preto vás v rámci oddychu pozývame zapojiť sa do našej letnej výzvy. 

Zdieľajte článok:

Môže vás zaujímať

green-smilered-smile

Newsletter nabitý informáciami

Buďte vždy v obraze

2x do mesiaca Vám pošleme zaujímavé info o Tatrách aj špeciálnych ponukách.